Weekend na Ukrainie

Wybór miejsca na spędzenie weekendu w interesującym miejscu, a przy tym za niewielkie pieniądze to często nie lada wyzwanie. Egzotyczne kurorty czy nawet zakopiańskie wille często przerażają cenami. Jak więc zaspokoić chęć podróżowania, choćby przysłowiowych biednych studentów, których fundusze są ograniczone? Warto wówczas rozważyć wycieczki na Ukrainę.

Tanie noclegi nawet blisko centrum

Głównym miastem skupiającym turystów jest oczywiście Lwów. Jeżeli padnie już decyzja o spędzeniu weekendu w tym mieście warto jest się rozejrzeć za hostelem. Ceny za spędzenie jednej nocy, w przeliczeniu na złotówki zaczynają się już od 9 zł, jednakże wiąże się to z koniecznością przemieszczania się komunikacją miejską. W celu uniknięcia podróży autobusami, należy dokładnie przejrzeć oferty hoteli. Opłaca się to z takiego powodu, iż nocleg w ścisłym centrum można znaleźć już za około 22 zł za noc. Wybranie takiej lokalizacji ułatwi komunikację i zwiększy ilość czasu na zwiedzanie atrakcji turystycznych.

Atrakcje turystyczne za mniej niż 10 zł

Kolejnym dowodem na to, że wycieczki na Ukrainę to świetna opcja w dobrej cenie jest fakt, iż bilety wstępu do różnego rodzaju muzeów nie przekraczają 10 zł. W swoim harmonogramie warto uwzględnić zwiedzanie Opery Lwowskiej będącej symbolem Lwowa. Obowiązkowym punktem powinna być też przechadzka na Cmentarz Łyczakowskich oraz Cmentarz Obrońców Lwowa. Nie powinno również zabraknąć wizyty na Ratuszu Lwowskim, którego wieża stanowi punkt widokowy Lwowa. Z punktu obserwacyjnego doskonale widać całą panoramę miasta. Niebanalnym zabytkiem jest także Apteka Pod Czarnym Orłem, która obecnie funkcjonuje jako muzeum farmacji.

Pamiątki z wycieczki

Punktem kulminacyjnym udanej podróży jest zakupienie pamiątek. We Lwowie zrobić to można na pchlim targu czy Rynku Halickim. Z wycieczki na Ukrainę warto przywieźć produktu spożywcze. We Lwowie można dostać przepyszne cukierki, a ceny ukraińskiej chałwy za spory kawałek zaczynają się już od 3 zł, dostać ją można w przeróżnych smakach. Nie można również pominąć tanich win, które choć kosztują niewiele, smakiem nie odbiegają ich droższym odpowiednikom.

PTT Chortycia http://www.kresy.com/ – biuro podróży z Przemyśla.